sowie

Uzdrowiska w okolicach Wałbrzycha, Jedlina-Zdrój, Szczawno Zdrój

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-17 16:42

Ostatni komentarz: Piotrze. I nikt więcej nie skomentował tematu obwodnicy Głuszycy.Teraz jest tragicznie a ma być jeszcze gorzej- kilkanaście tysięcy pojazdów pod naszymi oknami i takie życie fundują nam decydenci.
dodany: 2009.01.07 19:28:53
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Nowe mieszkania w Jedlinie-Zdroju
2023-11-20 13:24

W Jedlinie-Zdroju budowane są 44 nowoczesne mieszkania przy ul. Władysława Andersa. Będą to 2 i 3 pokojowe mieszkania. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji windę, a w budynku znajdą się pomieszczenia gospodarcze, wózkownia, rowerownia, a także podziemny parking na 23 samochody. Przed blokiem powstanie 39 miejsc parkingowych.


Całość będzie estetycznie zaaranżowana. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w trzecim kwartale 2025 roku, jej wartość to około 22 miliony złotych.

 

 

- Budujemy w Jedlinie – Zdroju 35 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 42 do ponad 52 m kw. oraz 9 trzypokojowych o powierzchni około 62 m kw. Już można się o nie ubiegać w siedzibie „TBS” w Kamiennej Górze oraz w Urzędzie Miasta Jedlina – Zdrój – mówi prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze, Władysław Niemas.

 

 

Te jedlińskie, podobnie, jak wszystkie budowane przez „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze, będą wykonane „pod klucz”, w wysokim standardzie. W pokojach będą panele, w kuchniach i w łazienkach płytki ceramiczne, stolarka okienna 3 -szybowa PCV. Każdy lokal będzie wyposażony w czteropalnikową elektryczną kuchenkę z piekarnikiem, zlewozmywak, umywalkę z baterią, miskę wc oraz wannę. W lokalach mieszkalnych zaprojektowano ogrzewanie płaszczyznowe, zamiast tradycyjnych grzejników.

 

 

Miasto Jedlina-Zdrój jest wspólnikiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o. o. w Kamiennej Górze, stąd realizacja projektu na terenie Jedliny. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia obejmuje udział miasta Jedlina-Zdrój w kwocie ponad 1,7 mln zł. Pozostałe wydatki związane z budową pokryją rządowe dotacje, kredyt zaciągnięty przez towarzystwo oraz wpłaty od przyszłych najemców.

 

- Lokale są przeznaczone dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie naszego kraju i nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania, a których dochody pozwalają na pokrycie należności z tytułu najmu mieszkania – tłumaczy burmistrz Jedliny – Zdroju, Leszek Orpel. Najem regulują stosowne przepisy.

 

 

Aby uzyskać mieszkanie z zasobów TBS należy dokonać wpłaty partycypacji w wysokości około 1300 zł za metr kwadratowy, a także na miesiąc przed wprowadzeniem się do lokalu mieszkalnego uregulować kaucję w wysokości 12-krotnego miesięcznego czynszu. Umowy najmu zawierane są na czas określony, niekrótszy niż 5 lat. Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć umowę z jednomiesięcznym okresem i wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu wpłacona kaucja oraz partycypacja są zwracane.

 

 

- Mieszkanie TBS jest świetną opcją dla osób, których nie stać na zakup mieszkania na własność, którym bank nie chce przyznać kredytu na zakup mieszkania, gdyż nie posiadają pełnej zdolności lub z innych przyczyn. To opcja dla osób, które chcą w przyszłości kupić swoje własne mieszkanie, ale nie chcą płacić bardzo wysokich czynszów na wolnym rynku najmu i zamiast tego wolą odkładać gotówkę na wkład własny podczas starań o kredyt hipoteczny w przyszłości. To idealna opcja dla przyjezdnych w nasze okolice za pracą lub z innych przyczyn, ale póki co niechcących osiadać na stałe, kupując mieszkanie i zaciągając kredyt – wyjaśnia Leszek Orpel.

 

 

Dlaczego warto zamieszkać w Jedlinie – Zdroju? Bo to bardzo dobre miejsce do życia. Standardy miejscowości uzdrowiskowej, parki - szczególnie Park Zdrojowy, kompleksy rekreacyjne, trasy spacerowe, place zabaw. W mieście jest bardzo dobra infrastruktura komunalna; wyremontowane drogi, żłobek , przedszkola , szkoła podstawowa. Znakomite połączenie z Wałbrzychem (26 autobusów linii nr5, lokalny autobus Szarlotka, dwie stacje kolejowe - w kierunku Wrocławia i Kłodzka.

 

 

Nowością jest Jedlińska Karta Mieszkańca z rabatami na atrakcje: całoroczny tor saneczkowy, parki linowe, lodowisko miejskie. W bliskiej okolicy jest mnóstwo różnorodnych miejsc do zwiedzania i górskich wędrówek w góry. Z Jedliny-Zdroju można wejść na Górę Borową (853 m n.pm.), gdzie z wieży widokowej widać całą panoramę Gór Wałbrzyskich. Odkrywców przyciągają także: Pałac Jedlinka czy historyczne trasy kolejowe.

 

 

Źródło: jedlinazdroj.eu



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: