sowie

Uzdrowiska w okolicach Wałbrzycha, Jedlina-Zdrój, Szczawno Zdrój

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 14:59

Ostatni komentarz: Witam! Bardzo chciałabym wysłać mojego tatę do Jedliny - oprację bajasów miał 2 tyg temu. Prosze o informację czy to lekarz musi dac skierowanie na taką rehabilitacje? Jak długo czeka się na przyjecie? Prosze o informację. Pozdrawiam
dodany: 2009.06.03 07:45:54
przez: katja111
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-27 10:30

Ostatni komentarz: to jak nie placili to i mają za swoje...
:)

dodany: 2009.06.01 21:59:22
przez: jo
czytaj więcej
Data newsa: 2009-02-02 13:39

Ostatni komentarz: Jeżeli te potłuczone butelki, puszki, papiery nazwali porządkiem i czystością to chyba widzieli tylko to co im pozwolono.
dodany: 2009.03.26 10:14:10
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2009-01-22 12:22

Ostatni komentarz: Serdecznie pozdrawiam uczestników szkolenia - mam nadzieję, że parafraza sprawdza się na codzień ;-)
dodany: 2009.02.05 18:58:15
przez: Justyna
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-17 16:42

Ostatni komentarz: Piotrze. I nikt więcej nie skomentował tematu obwodnicy Głuszycy.Teraz jest tragicznie a ma być jeszcze gorzej- kilkanaście tysięcy pojazdów pod naszymi oknami i takie życie fundują nam decydenci.
dodany: 2009.01.07 19:28:53
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-07 15:59

Ostatni komentarz: No i co dalej. A co z mieszkańcami Głuszycy, przez którą przejeżdża dziennie kilka tysięcy samochodów. Czy mają tak żyć dalej w nieustannym huku pojazdów? Ani odpoczynku ani snu.
dodany: 2009.01.07 19:24:24
przez: gość
czytaj więcej
Data newsa: 2008-10-24 15:33

Ostatni komentarz: Poszaleć? - a czy las jest miejscem do szaleństw??? Ten tor powstał w w lesie, zniszczono korzenie drzewostanu, wokół tej całej infrastruktury toru jest hałas, brud,puszki,szkło- to właśnie widzą kuracjusze.
No a mieszkańcy tego terenu są pewnie uszczęśliwieni tą całą hałastrą pod ich domami. Koniec ich spokoju- mieszkańcy się nie liczą, ważna kasa za wszelką cenę - przyrody i zdrowia mieszkańców.
dodany: 2008.11.06 10:39:23
przez: gość
czytaj więcej
Żonkile dla Hospicjum
2011-10-24 15:25

Bardzo udana akcja zwieńczyła VI edycję sadzenia żonkili, jako znaku solidarności z chorymi na raka pacjentami Hospicjum. Na skwerze przy Domu Zdrojowym stawiły się wszystkie placówki oświatowe w mieście, przyszły maluchy z pobliskiego przedszkola, reprezentowane było Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju, byli kuracjusze i mieszkańcy miasta.

 


Wcześniej pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Szczawnie przygotowali sektory, w których przewidziano kilkaset miejsc na cebulki żonkili. Z ustawionego w centralnym miejscu nagłośnienia płynęła łagodna muzyka. Punktualnie o godzinie 13.00, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami pani prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu - Henryki Kowalczyk oraz Iwony Czech koordynującej akcję w Szczawnie, rozpoczęto akcję przemówieniami trzech osób: przedstawiciela młodzieży – Adama Wąsiewicza z Zespołu Szkół, pani prezes Kowalczyk oraz gospodarza miasta – Tadeusza Wlaźlaka. Następnie młodzież i mieszkańcy miasta przystąpili do sadzenia cebulek kwiatowych sięgając po nie do przygotowanych wcześniej na tę okoliczność przystrojonych na żółto koszy wiklinowych. Z pewnością wszyscy będą teraz oczekiwać pierwszych oznak wiosny, a wraz z nią żonkili, które przypomną o 17 października2011 roku. Akcja osiągnęła swój cel w wieloraki sposób: zwrócono uwagę na potrzeby chorych, którzy przecież są wokół nas; zaangażowano młodych ludzi, by szlachetna idea znalazła naśladowców i kontynuatorów i wreszcie realizuje się materialne potrzeby Poradni Hospicyjnej, dokładając choć małą cegiełkę pochodzącą z odruchu serc. Ciekawie tę kwestię ujął uczeń Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju w swoim krótkim przemówieniu. - W imieniu młodzieży szczawieńskiej chciałbym przywitać wszystkich, którzy kierując się odruchem serca, przybyli w to piękne, zielone miejsce, aby zaznaczyć swoją solidarność z osobami chorymi i cierpiącymi. Za chwilę posadzimy w specjalne przygotowanych sektorach cebulki żonkili, które zakwitając wczesną wiosną przypomną nam o dzisiejszej akcji, a ciepły, żółty kolor kwiatów, symbolizujących solidarność z chorymi na raka pobudzi nas do kolejnych działań w tej szlachetnej intencji – żonkile staną się niepowtarzalnymi cegiełkami , z którymi młodzież szczawieńska będzie kwestowała na rzecz Hospicjum. Świat wokół nas jest złożony: składa się zarówno z radości, jak i smutku a czasem udręki. Każdy z nas walczy o szczęście, co jest rzeczą naturalną, ale chcąc osiągnąć pełnię człowieczeństwa musimy także dotknąć cierpienia, które, jak mawiają filozofowie, jest nauczycielem. Nauka to trudna i bolesna, lecz to z niej właśnie zrodziły się: altruizm, współczucie, bezwarunkowa miłość do bliźniego, bezinteresowność, społecznikostwo. Jesteśmy młodzi, silni i sprawni, ale to nie przesłania nam obrazu rzeczywistości, bo świadomość kruchości życia i zdrowia otacza nas ze wszystkich stron– my tylko uczymy się, poprzez takie akcje, jak dzisiejsza, tę świadomość kierunkować -powiedział.

źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: